Zavolejte nám (Po 9-17, Út 8-16, St 10-18, Čt-Pá 7-15)

Reedog - První elektrický obojek pro psy s ohradníkem na světě

Už se vám několikrát stalo, že se váš pejsek rozběhl za lidmi, psy nebo zvěří v lese a nereagoval na volání? Vy jste propadali panice, protože mizel v dálce, aniž by ho váš pískot a povely zastavily? To je jen jedna ze situací, v nichž oceníte elektronické výcvikové obojky. Dnes se podrobně podíváme na českou značku Reedog, která jako jediná kombinuje výcvikový obojek a elektronický ohradník.

Elektrický obojek pro psy Reedog

Výcvikové elektronické obojky pro psy se stávají běžnou součástí výchovy a výcviku psů. Používají je zkušení kynologové i začínající pejskaři. Elektronické obojky ovládáte na dálku. To znamená, že pejsek má na obojku přijímač, vy v ruce držíte vysílač, kterým zadáváte impulsy. Například se pejsek rozběhne za zvěří v lese. Vy voláte a on nereaguje na pokyn. Na dálku ho upozorníte vibračním, zvukovým nebo elektrostatickým signálem.

Většina elektronických obojků má tři typy signálů a umožňuje nastavení různé intenzity korekce. Protože psi se rychle naučí souslednost signálů, můžete později používat pouze vibraci nebo zvuk. Výhodou výcvikového obojku jednoznačně je, že můžete reagovat ihned – upozornit, resp. potrestat psa na dálku a hlavně ihned – což má nesporné přednosti při výcviku. Psa nemá totiž smysl kárat až po hodině, kdy se unavený vrátí z „útěku“ domů.

V čem pomáhají elektronické obojky?

  • Pomůžou vám naučit psa základní povely: stůj, ke mně, k noze nebo zůstaň.
  • Odnaučí ho tahání na vodítku, utíkání za zvěří nebo za jinými psy.
  • Odnaučí ho zlozvyky, jako je požírání exkrementů, skákání na lidi nebo braní potravy ze stolu.
  • Pomůže vám získat spolehlivého parťáka, kterého s sebou můžete vzít kamkoli.
  • Upevní váš vzájemný vztah.

Samozřejmě, elektronický obojek není zázračný, ani to není žádná magická hůlka, která by proměnila vašeho psa jedním mávnutím v poslušné zvíře. Vyžaduje vaši disciplínu a správné používání. Elektronické obojky jsou moderní pomůckou při výcviku, nenahrazují ale vaši roli při výcviku psa. Přečtete si proto článek, jak pracovat s výcvikovým obojkem.

A teď už se pojďme podívat na českou značku Reedog, která patří ke špičkám mezi výcvikovými obojky.

Elektronický obojek Reedog

 

Reedog jako ohradník a výcvikový obojek v jednom

Předností značky Reedog je, že jako jediná uvedla na trh zařízení, které funguje jednak jako výcvikový obojek a jednak jako ohradní pro psy (zjistěte více o elektronických ohradnících). Konkrétně jde o model Reedog FX-500 ohradník a výcvikový obojek. Kombinace výcvikového obojku a elektronického ohradníku vám zajistí, že pejsek neuteče ze zahrady a zároveň ho například na procházce můžete cvičit. Obojek je vybavený třemi typy signálu (vibrace, zvuk, impuls). Obojek je vodotěsný, ponořitelný a dosah je 1000 metrů.

Ohradník je vhodný pro všechny psy s váhou od 5 do 90 kg. Ohradníkem vymezíte pejskovi teritorium, například ho natáhnete kolem plotu, pokud by se ho snažil podhrabat, přeskočit nebo jinak utéct, dostane upozornění, například vibraci, zvuk nebo elektrostatický impuls a to v tomto pořadí. Už jsme se zmínili, že pejskové si rychle dají dohromady souslednost signálů, a proto posléze stačí jen upozornění vibrací. Ohradník komunikuje s obojkem, který má pejsek uvázaný. Zónu je možné nastavit ve vzdálenosti od 30 cm do 6 metrů, a pokud tam pejsek vstoupí, je upozorněn signálem. Vy tak můžete být v klidu, i když jste v práci – nemusíte mít strach, že vám pejsek zase utekl.

 

Výcvikový obojek Reedog Easy

K nejprodávanějším výcvikovým obojkům na českém trhu patří Reedog MX-400 Easy. Tento profesionální a cenově dostupný výcvikový obojek má dosah až 400 metrů. Pracuje s korekcemi zvukovými a elektrostatickými, jež je možné nastavit v deseti úrovních. Obojek je možné rozšířit až pro výcvik tří psů najednou. Obojek Reedog je vybavený moderními technologiemi, například si pamatuje nastavení úrovní při přepínání mezi psy (AutoMemory), je vodotěsný a ponořitelný a rychle se nabíjí (během dvou hodin). Výcvik ve tmě nebo v šeru vám usnadní podsvícený LCD displej.

Výcvikový obojek Reedog Sport

Představit vám musíme i výcvikový obojek Reedog MX-1200 Sport. Jeho dosah je až 1 200 metrů, což vám umožní cvičit psa i v náročnějším terénu. Obojek má tři typy signálů: zvuk, vibrace a impuls. Také tento obojek lze rozšířit až pro výcvik 3 psů najednou, je plně vodotěsný a nabíjecí. Obsahuje moderní technologie, například QuickCharge (rychlonabíjení během dvou hodin), nebo momentální a kontinuální statická korekce (obojek vysílá krátký a dlouhý signál). Korekci lze nastavit v deseti úrovních. Vysílač je vybavený podsvíceným LCD displejem, který ukazuje sílu impulsů, funkcí i konkrétního psa (každý ze tří psů má přiřazené vlastní tlačítko).

Výcvikový obojek Reedog Extreme

Výčet nejprodávanějších obojků od české značky uzavírá model Reedog MX-2000 Extreme. Tento profesionální výcvikový obojek má dosah až 2 kilometry. Je to propracovaný model s mnoha funkcemi. Samozřejmostí jsou tři typy signálů: zvuk, vibrace, impuls. Navíc má na přijímači LED světlo, které je viditelné na vzdálenost 200 až 300 metrů, což oceníte při náročném výcviku v noci. Obojek lze rozšířit až pro výcvik 3 psů najednou, je plně vodotěsný a nabíjecí. Výhodou je dlouhá výdrž baterie a její rychlé dobíjení během dvou hodin. Při výcviku ve tmě oceníte podsvícený LCD displej u vysílače.