Zavolejte nám (Po 9-17, Út 8-16, St 10-18, Čt-Pá 7-15)

Přírodní antioxidanty v granulích a jejich účinky na zdraví psa

Význam antioxidantů ve výživě psa je nenahraditelný, protože tělo si některé antioxidanty nedokáže samo vyprodukovat. Přitom v organismu zajišťují obnovu buněk, chrání důležité živiny před oxidací a předchází závažným onemocněním psa.

Tyto vlastnosti činí z přírodních antioxidantů nejen ochránce zdraví, ale také ty nejvhodnější konzervanty v krmivech vůbec. Obsah přírodních antioxidantů v granulích pro psy je proto jednoznačným důkazem jejich kvality.

 

 

Blahodárné antioxidanty, jejich vliv a účinky na zdraví vašeho psa!

 

Antioxidanty mají schopnost v těle vázat nebo odvádět volné radikály. Co ale radikály vlastně jsou a jak ohrožují zdraví?

Tzv. volné radikály vznikají v těle jako škodlivé vedlejší produkty metabolických procesů. Jejich molekulám schází jeden či více elektronů, které doplňují napadením jiných, kompletních molekul. Pokud není množství radikálů v těle redukováno, mohou  devastovat zdravé buňky a dokonce poškodit řetězce DNA, což má vážné zdravotní důsledky.

Celkové chátrání organismu vlivem hromadění volných radikálů se nazývá oxidační stres a znamená rostoucí riziko vzniku závažných srdečních nebo nádorových onemocnění.

 

 

Jak antioxidanty prospívají zdraví vašeho psa?

 

Přírodní antioxidanty jsou elixír zdraví i mládí pro vašeho psa. Blahodárné účinky přírodních antioxidantů se projeví nejen na celkovém zdraví psa, ale i na jeho vzhledu. Obnova buněk a tkání totiž zaručí omlazení organismu. Čím ještě antioxidanty organismu prospívají?

  • Zajišťují obnovu a cirkulaci zdravých buněk v organismu - antioxidanty zajišťují cirkulaci živin a vytváří antioxidační enzymy, které brání oxidaci některých důležitých vitamínů a minerálů.
  • Chrání řetězec DNA - v případě napadení bílkovin mohou volné radikály poškodit řetězec DNA. Antioxidanty obětují vlastní elektrony a volné radikály tak navážou, aniž by se samy přeměnily na radikály.
  • Zajišťují zdraví buněk a regeneraci tkání 
  • Chrání živiny před oxidací a organismus před stárnutím
  • Prevence onemocnění infarktem, kardiovaskulárními chorobami, artrózou, rakovinou, působí proti stárnutí organismu a Alzheimerově chorobě

 

 

 

Antioxidanty jako přírodní konzervanty v granulích pro psy

Chemické konzervanty, tzv. “éčka” rozhodně nejsou vhodná přísada v granulích vašeho psa. Tyto látky jsou v některých případech karcinogenní nebo způsobují zdravotní komplikace - alergie, kožní nemoci, uvolňování toxinů, podráždění žaludku apod. Do krmiva se přidávají z ekonomických důvodů a také k prodloužení expirace. Víte, že existuje čistě přírodní alternativa chemických konzervantů, která zdraví vašeho psa naopak prospěje?

Nejvhodnější konzervanty v granulích pro psy jsou jednoznačně ty přírodní. Patří sem vitamín E (tokoferoly), C (kyselina askorbová) nebo extrakty z rozmarýnu. Najdete je v krmivech vyšší kvality, a proto by přírodní cestou měla být konzervována hlavně holistická či superprémiová (ultraprémiová) krmiva.

 

Přírodní antioxidanty obsahuje mnoho bylin. Víte, které byliny jsou vhodné pro výživu vašeho psa?

 

Přírodní antioxidanty: Které potraviny jich mají nejvíce?

  • Ovoce: borůvky, jahody, jablka, Brusinky, červené hrozny, granátové jablko
  • Obiloviny, luštěniny: červené fazole, oves, sladké brambory, pohanka, amarant
  • Zelenina: řepa, špenát, listová zelenina, brokolice
  • Bylinky: máta peprná, rozmarýn, šalvěj, tymián, oregano, zelený čaj