Zavolejte nám (Po 9-17, Út 8-16, St 10-18, Čt-Pá 7-15)

Odnaučení "pronásledování aut"

„Pronásledování“ je pro psa instinktivní chování, které se spouští když pes vidí pohybující se předmět. Některé rasy jsou speciálně vyšlechtěné k nadměrnému „pronásledování“ což však psa dostává do situace ohrožení a nechává majitele bezmocného.  Nikdy proto nenechávejte psa pohybovat se volně bez vodítka, dokud se nenaučí uposlechnout povel „KE MNE“. Je velmi důležité, abyste nežádoucí „pronásledování“ vždy potrestali.

  1. Následovný trénink byste měli dělat, pouze pokud jste zabezpečili BEZPEČNOST zvířete a také svoji. Použijte pevné vodítko dost dlouhé na to, aby dovolilo psovi „pronásledovat“ objekt ale dostatečně krátké na to,  abyste ho měli pod kontrolou, když objekt dostihne.
  2. Nastavte o jeden stupeň vyšší stimulační úroveň než je vhodná pro vašeho psa.
  3. Uveďte psa do situace, v které chce objekt „pronásledovat“.
  4. Když se objekt začne přibližovat, držte vodítko pevně v rukách. Jakmile pes začne objekt „pronásledovat“, zadejte mu povel „NESMÍŠ“ resp. „FUJ, NESMÍŠ“ a následně „KE MNE“ a stlačte horní ovládací tlačítko na vyslání nepřetržité korekce, dokud pes nepřijde. Když neuposlechne povel, zatáhněte ho k sobě vodítkem.
  5. Když pes ukončí „pronásledování“, přestaňte vysílat signál korekce, postupte pár kroků dozadu a dejte mu povel „KE MNE“. Když pes přijde až k vám, pochvalte ho.
  6. Když pes stimulaci na nastavené úrovni ignoruje, opakujte tréninkovou situaci s použitím silnější korekce.

Zkoušejte si tento povel na různých místech a s různými lidmi.