Zavolejte nám (Po 9-17, Út 8-16, St 10-18, Čt-Pá 7-15)

Test GPS obojku Mishiko - je tak dobrý jak se tváří?

Společnost Mishiko přišla na trh s novým GPS obojkem pro psy zhruba před půl rokem. Jelikož se nám produkt velmi líbil, zažádali jsme si o distribuci a tento produkt zařadily do nabídky. Proběhlo schůzka, kde nám vše představili a produkt již najdete u nás na webu :)

Testování produktu

Teď k samotnému produktu. GPS obojek Mishiko vypadá designově velmi dobře. LED podsvícení na zařízení signalizuje aktivitu, stav nabití baterie, večer funguje jako svítící obojek, a také dává produktu skvělý vzhled.

Pro kompletní recenzi je stále příliš brzy, neměl jsem možnost vyzkoušet jej ve všech situacích, a hlavně při útěku psa. Nepodařilo se mi Bellu přesvědčit, aby vzala stopu a zdrhla za zvěří. Aplikace je stále vyvíjena a je připraveno mnoho zajímavých funkcí. Budu tedy článek postupně doplňovat o nové funkce a zážitky.

V místech s kvalitním pokrytím ani nešlo očekávat špatný výsledek. Odchylka od skutečnosti je cca 3-6 metrů. Čas aktualizace polohy je 15 vteřin.

 

Lokalizace

Samotná lokalizace funguje opravdu výborně. Ve městě vidíte aktuální polohu, která se aktualizuje zhruba každých 15 vteřin a přesnost polohy je okolo 3-6 metrů. Problém ale nastane při použití v lese. Stejně jako všechny GPS obojky lokalizované přes GSM signál, tak i Mishiko v lese prostě nefunguje. Jakmile vstoupíte do lesa, signál obojku mizí a lokalizace není možná. 

 

Geofence - velmi snadno nastavíte zónu, ve které se smí pes pohybovat. Pokud ji překročí, aplikace vás upozorní notifikací na displeji a zvukovým upozorněním. Takže není problém nastavit hranici pozemku, nebo bezpečné zóny a v případě jejího překročení reagovat. Například využít výcvikového obojku a pípnutím psa upozornit, že se musí vrátit.

 

Stav baterie a úsporný režim - v aplikaci je stav nabití v procentech neustále na očích, kliknutím na ukazatel lze zapnout úsporný režim, sníží se počet aktualizací polohy a dojde k vypnutí LED světla. 

 

Měření aktivity - v aplikaci je pomocí bodového systému vidět, jak je váš pes aktivní. Hodí se to určitě při redukci váhy. Já se do budoucna pokusím zanalyzovat, zda se Bella hýbe víc když je se mnou v práci, a nebo když ji nechám doma přítelkyni. 

 

Vycházka - vycházku lze zaznamenat a uložit do Logbooku.

 

Profil mazlíčka - Kromě jména, fotografie a rasy obsahuje také údaje o váze a výšce. Z těch pak Mishiko algoritmus vypočítává doporučenou aktivitu, která se na hlavní stránce aplikace stává denním cílem. 

 

Statistiky - aplikace zobrazuje přehledné statistiky aktivity a grafy. 

 

 

  

Nabíjení

Nedávno vyšla aktualizace, díky které je možné zapnout úsporný režim. Nejprve jsem ale zkoušel bez něj. Na jedno nabití Mishiko vydrželo cca 40 hodin (běžné použití při venčení, bez úsporného režimu). Při půlhodinovém venčení a bez použití úsporného režimu ubude baterie o 13-18%. Nabíjení probíhá ze základny, na kterou stačí zařízení položit, není potřeba nic zapojovat. Na testovacím modelu bylo nejprve potřeba obojek sundat, aby k nabíjení došlo, ale pak jsem přišel na to, že je akorát citlivější na pozici. Takže nabíjení funguje i s nasazeným obojkem, jen je potřeba správné pozice. Při nabíjení je úroveň nabití signalizována světlem, které se postupně rozšiřuje z jednoho bodu, až je z něj celý kruh. Z úplného vybití trvá nabíjení na plný stav 2 hodiny.

 

Hodnocení

GPS obojek a monitor aktivity Mishiko jistě patří k nejlepšímu v kategorii, co lze na evropském trhu zakoupit a provozovat. Zařízení je určeno do města a do míst se silnějším pokrytím GSM signálu. V lese za městem s ním nevystačíte, ale do města naprosto dostačující. 

Za cenu do 5000,- Kč ale získáte nejen nejlepší GPS obojek s komunikací přes mobilní sítě, ale také doživotní využívání datových služeb. Výrobcem je dceřiná společnost asijského poskytovatele telekomunikačních služeb, takže obavy o dostupnost služeb třeba za deset let určitě nejsou na místě.

Za Elektro-obojky.cz je to 8,5 z 10.