Zavolejte nám (Po 9-17, Út 8-16, St 10-18, Čt-Pá 7-15)

Recenze Petrainer PET853 - malý klenot mezi protištěkacímí obojky

Petrainer PET853 je vylepšený protištěkací obojek od firmy Petrainer. Tento malý klenot je jeden z nejprodávanějších obojků vůbec. I přesto, že se jedná o levný model, který je vyráběný čínskou firmou Juxin International, jeho kvalita zpracování je na vysoké úrovni. Jedná se o velmi malý a účinný obojek, který efektivně a šetrně zamezí nežádoucímu štěkání malých i velkých psů. Nyní se na tento obojek podíváme zblízka a představíme vám jeho fungování, výhody i nevýhody.

 

Materiál, design a rozměry

Model Petrainer PET853 je vyroben z kvalitního a tvrzeného plastu, který je odolný proti poškrábání a poškození. Obojek je navíc velmi dobře tvarovaný, dobře přiléhá ke krku psa a jeho nošení mu nedělá problém. Váha obojku je pouhých 40 gramů, takže je vhodný i pro malé psy s váhou nad 5kg. Rozměry obojku jsou: šířka 6,9cm x výška 3,7cm a hloubka 2,9cm. 

 

Pro jaké psy je vhodný

Petrainer PET853 má velmi malé rozměry a disponuje nastavitelným obojkem v délce 6 až 65 centimetrů. Díky tomu je obojek použitelný takřka pro všechny velikosti plemen. Ze zkušeností ale obojek doporučujeme spíše pro psy s váhou od 5kg. Obojek má 5 úrovní impulsů, kdy 1. úroveň je velmi slabá, ale poslední úroveň už je zase dost silná. Pro pejsky s váhou menší jak 5kg by byli poslední úrovně impulsů zbytečně bolestivé. Pejskovi mají být impulsy nepříjemné, nikoliv bolestivé – to není účel protištěkacích obojků.

 

Typ korekce

Petrainer PET853 využívá jako korekci zvukové upozornění ve 2 úrovních a elektrostatický impulz v 5ti úrovních, které se automaticky zvyšují od nejslabší po nejsilnější a od nejkratší doby trvání po nejdelší. Pokud pejsek značně štěkat, obojek se aktivuje a pejska upozorní krátkým zvukovým tónem. Pokud další štěknutí přijde do 30ti vteřin, zazní tón intenzivněji. Při třetím štěknutí se opakuje zvukové upozornění delšího trvání, doprovázené impulzem 1. úrovně té nejkratší doby trvání. Pokud štěká dál, cyklus se opakuje vždy o jeden stupeň síly impulzu a délky trvání impulzu i zvukového upozornění. V případě, že pejsek kdykoliv přestane štěkat na dobu delší než 30 vteřin, obojek se vyresetuje a schéma se opakuje od začátku.  Pro bezpečí psa je obojek nastaven tak, aby po dosažení 7. stupně minutu na štěkání nereagoval.  

 

  • Zvukové upozornění (1,5 vteřina)
  • Zvukové upozornění (2 vteřiny)
  • Zvukové upozornění (3 vteřiny) a impuls (1.úrověn, délka 0,5 vteřiny)
  • Zvukové upozornění (3 vteřiny) a impuls (2.úrověn, délka 1 vteřina)
  • Zvukové upozornění (3 vteřiny) a impuls (3.úrověn, délka 2 vteřiny)
  • Zvukové upozornění (3 vteřiny) a impuls (4.úrověn, délka 3 vteřiny)
  • Zvukové upozornění (3 vteřiny) a impuls (5.úrověn, délka 3 vteřiny)
  • Zablokování obojku na 1 minutu

 

 

 

Detekce štěkání

Petrainer PET853 využívá pro detekci (rozeznání) štěkání zvuk. Štěkání nebo vytí psa rozpozná pomocí zabudovaného mikrofonu v obojku. Pokud tedy pejsek začne štěkat nebo výt, mikrofon to zaznamená a obojek se aktivuje. Díky detekci pomocí zvuku je tak ideální i proti vytí a knučení, které ostatní obojky nemusí rozpoznat. Obojek je ovládán mikroprocesorem, rozlišujícím psí štěkání od okolních zvuků. Díky tomu by mělo být v co největší míře eliminováno nežádoucí spuštění např. drbáním psa a okolními zvuky.

 

Vodotěsnost

Protištěkací obojek Petrainer PET853 nemá žádnou ochranu proti vodě. Jedná se o obojek, který je vhodný spíše pro domácí použití. Pokud potřebujete vodotěsný obojek, je zapotřebí zvolit pokročilejší modely jako je PET850, PET851 nebo PET854 či PET855.

 

Vybalení, zapnutí a nastavení obojku

Nyní se společně podíváme na to jak obojek zapnout a nastavit pro správnou funkčnost. Model Petrainer PET853 je plně automatický a jediné co nastavujete, je intenzita na psí štěkot, kdy se obojek aktivuje. Po vybalení s krabice je v obojku zandaná baterie s ochranou fólií na kontaktu plus. Tu je potřeba vyndat, aby se obojek aktivoval. Poté co vyndáte ochrannou fólii a zandáte baterii, obojek by měl pípnout - to znamená, že je aktivní. Nyní je obojek zapnutý a je zapotřebí nastavit citlivost pomocí kolečka na obojku. Ze začátku doporučujeme nastavit citlivost na nenjnižší úroveň a teprve pokud by obojek na štěkot nereagoval, tak intenzitu postupně zvedat.

 

Otestování funkčnosti

Otestování správné funkčnosti obojku je velmi jednoduché. Obojek můžete otestovat přímo na psovi. Pokud pejsek začne štěkat a obojek pípne, znamená to že detekuje štěkání a funguje správně. Obojek můžete otestovat i sami, bez toho aby ste ho museli dávat psovi na krk. Vezměte si obojek do ruky, na eletrody přiložte plastovou testovací výbojku a když se podíváte mezi elektrody, tak uprostřed je malá dírka (viz. obrázek níže). Do této dírky stačí fouknout a tím spustíte schéma obojku. Každé fouknutí znamená jedno štěknutí. Můžete takto otestovat celý ciklus obojku. Při třetím fouknutí by měl obojek vydat 1. úroveň impulsu. Testování funkčnosti jaké zobrazeno na videu níže.

Výdrž baterií

Protištěkací obojek PET853 je na 6 V baterie s označením 4LR44. Co máme zpětnou vazbu od zákazníků a i na základě vlastních testů máme ověřeno, že průměrná výdrž baterií se pohybuje okolo 1 až 3 měsíců při každodením použití. Především záleží na kvalitě použitých baterií. Určitě doporučujeme nakupovat kvalitní baterie Energizer. Obraceli se na nás zákazníci, kteří koupili nekvalitní baterie i za cenu 190,-Kč a jejich výdrž v obojku byla pouze několik dní. 2ks baterie Energizer je u nás k zakoupení za 99,-Kč.

 

 

 

Časté problémy

Pes štěká a obojek na to neraguje: zřejmně ja nastavená nízká citlivost a obojek štěkot nerozpozná. Je zapotřebí na obojku nastavit vyšší citlivost a to uděláte pomocí kolečka.

Obojek reraguje na jiné podměty: i přesto, že tento typ má velmi propracovaný systém detekce, může se stát, že bude reagovat i na jiné podměty. V tomto případě doporučujeme snížit citlivost pomocí kolečka na obojku.

Obojek vydává tón a divně v něm tiká: jedná se o indikaci vybité baterie. Je zapotřebí baterii v obojku vyměnit za novou.

 

 

Istruktážní video

 

Fotografie

 

 

Hodnocení zákazníky

Více recenzí najdete na Heureka.cz 

 

Technické parametry

 

Rozpoznání štěkotu:

pomocí zvuku

Druh korekce:

impuls + zvuk

Síla impulzů:

5 úrovní

Počet zvuků:

2 úrovně

Nastavení citlivosti:

5 úrovní

Zámek obojku:

po 7 úrovni zablokování na 1 minutu

Vodotěsnost:

bez ochrany

Délka obojku:

5 až 65 cm

Rozměr:

š.6,9cm x v.3,7cm x h.2,9cm

Hmotnost:

40 gramů

Napájení:

6V baterie

Baterie:

1x 4LR44

Výdrž v provozu:

cca 1 - 3 měsíce

 

 

 

Obsah balení

1x Přijímač
1x Nastavitelný obojek
1x Krátké a dlouhé elektrody
1x Testovací výbojka a klíč na utáhnutí elektrod
1x Návod – CZ, SK, PL, EN