Zavolejte nám (Po 9-17, Út 8-16, St 10-18, Čt-Pá 7-15)

Recenze Aetertek AT-219 – obojek s dosahem 550 a protištěkací funkcí

Aetertek AT-219 je v současnosti jeden z nejlépe propracovaných elektronických obojků od společnosti Aetertek Technology. Jedná se o jedinečnou kombinaci výcvikového a protištěkacího obojku v jednom. Aetertek AT-219 je profesionální elektronický výcvikový obojek s dosahem až 550m a zárověň jeden z nejlešpích protištěkacích obojků. Má ergonomicky tvarovanou vysílačkou, pohotové ovládání, podsvícený displej, vodotěsný a nabíjecí přijímač. Přikoupením dalšího přijímače lze tento model rozšířit i pro výcvik dvou psů najednou. Nyní se na tento obojek podíváme zblízka a představíme vám jeho fungování, výhody i nevýhody.

 

Materiál, design, rozměry a ovládání

Model Aetertek AT-219 je vyroben z kvalitního a tvrzeného plastu, který je odolný proti poškrábání a poškození. Vysílačka je pogumovaná a ergonomicky tvarovaná, takže se dobře drží v ruce. Každá funkce má na vysílačce samostatné tlačítko, které je dostatečně velké a intuitivně rozdělené a tím je zajištěná rychlá reakce, která je při výcviku psa klíčová. Vysílačka má podsvícený displej  na kterém máte zobrazené veškeré ukazatele (úroveň, počet psů, baterie a funkce). Samotný přijímač je velmi malý,  dobře přiléhá ke krku psa a jeho nošení mu nedělá problém. Váha obojku je pouhých 40 gramů, tady je vhodný i pro malé psy s váhou okolo 5kg. Rozměry obojku jsou: šířka 6,5cm, výška 3cm, hloubka 2,3 cm. Váha vysílačky je 70g a rozměry jsou: šířka 5cm, výška 11cm, hloubka 3 cm.

Pro jaké psy je vhodný

Aetertek AT-219 má velmi malé rozměry a disponuje nastavitelným obojkem v délce 20 až 65 centimetrů. Obojek má 18 úrovní impulsů, takže lze použit jak pro malá, tak i největší plemena psů. Ze zkušeností obojek doporučujeme spíše pro psy s váhou od 5kg kvůli váze přijímače. Pro psy, kteří mají méně jak 5kg doporučujeme model Aetertek AT-211, který je speciálně navržený pro nejmenší psy. 

 

Co nabízí tento model za funkce?

Aaetertek AT-219 disponuje funkcemi zvuk, vibrace, impuls a inteligentním protištěkacím módem. Vibrace má 1 úroveň, zvukové upozronění a impuls který má až úrovní 18. Díky široké škále nastavení je obojek vhodný pro všechny psy. Nejnižší úrovně jsou ideální pro malé pejsky a naopak poslední úrovně zaberou i na ty nejotrlejší psy. Tento model máme odzkoušený jak u malých plemen jako yorkšír, bišonek, tak i u velkých jako je doga, malamut nebo bernský či pastevecký pes.

 

Protištěkací mód

Obojky Aetertek jako jediné na světě disponují automatickým inteligentním protištěkacím módem (kombinace výcvikového a protištěkacího obojku v jednom). Díky protištěkacímu módu můžete jednoduše zamezit nežádoucímu štěkání psa ve vaší nepřítomnosti. Tuto funkci si můžete aktivovat a deaktivovat dle vaší potřeby. Stačí na vysílači zmáčknout jedno tlačítko a tím jí zapnete nebo vypnete. Poté samostný obojek funguje jako protištěkací. Stačí ho psovi nasadit a vše je plně automatické. Pokud pejsek začně štěkat, obojek ho upozorní zvukovým signálem. V případ že nepřestane, obojek vyšle vibraci a když ani to nepomůže, přijde na řadu impuls, který se stupňuje v 18 úrovních.  Více o protištěkací funkci se dozvíte na detailu produktu

 

 

 

Dosah obojku a ovládání více psů

Aetertek AT-219 má výrobcem udávaný dosah 550 metrů a přikoupením dalšího přijímače nabízí možnost ovládání 2 psů najednou. Dosah 550 metrů je udávaný na volném prostranstvím se vstyčenou rukou. Stejně jako u všech rádiově řízených zařízení jde především o rušení. Pokud budete obojek používat mezi zástavbou či v lese, je zapotřebí počítat s nižším dosahem. Více o reálném a udáváném rozsahu, se dočtete v tomto článku. Ovládání více psů je u tohoto modelu velmi jednoduché. Na vysílačce si napárujete každý z obojků na jeden kanál a pohým přepnutím pomocí tlačítka na vysílačce si můžete měnit psy. Ovládání je u tohoto typu velmi jednoduché a zvládne ho opravdu každý.

 

Vodotěsnost

Elektronický výcvikový obojek Aetertek AT-219 je plně vodotěsný. To znamená, že je odolný proti dešti, sněhu, vlhkosti a také je ponořitelný do vody. Z vlastních zkušeností a testů víme, že pes může s obojkem skočit do vody a nic se mu nestane. Také jsme Aetertek AT-219 testovali v kýblu s vodou, po dobu 24 hodin. Do obojku se nedostala voda ani vlhkost. Výrobce uvádí že je obojek vodotěsný a disponuje stupnicí IPX7, což znamená že je odolný proti vniknutí vody a ponořitelný až do 1 metru po dobu 5ti minut. Více o stupnici vodotěsnosti se dozvíte v tomto článku

 

Vybalení, zapnutí, nastavení a otestování obojku

Nyní se společně podíváme na to jak obojek zapnout, spárovat a nastavit pro správnou funkčnost. Jako první je potřeba nechat obojek i vysílačku nabít. První nabití doporučujeme alespoň 4 hodiny. Po nabití obojku je zapotřebí spárovat obojek s vysílačkou - je to velmi jednoduché. Nejprve zapnete vysílačku tlačítkem on/off, poté zapnete přijímač pomocí tlačítka, je zapotřebí držet 5 vteřin. Nyní když máte oboje zařízení zapnuté, na vysílačce pomocí tlačítka na přepínání psů nastavíte kanál číslo 1 a zmáčknete jakékoliv tlačítko (např. zvuk). V tu chvíli obojek zapípá a je spárovaný. Pokud máte 2 obojky, nejprve napárujete jeden obojek a poté až zapněte druhý, na vysílačce nastavíte kanál 2 a opět zmáčknete jakékoliv tlačítko (např. zvuk). Na každém kanálu pak budete mít spárovaný jednotlivý obojek. Než obojek nasadíte psovi na krk, otestujte jeho funkčnost. Nejrpve zvukové upozornění (tlačítko zvuk), potom vibrace (tlačítko vibrace) a nakonec imuls. Impuls otestujete tak, že nastavíte na vysílačce sílu impulzu např. 10 a poté přiložíte na elektrody u obojku testovací výbojku (plastová průhledná nebo černá). Poté vyšlete signál tlačítkme impulz a v tu chvíli se testovací výbojka rozsvítí. Nyní když máte otestovanou funkčnost můžete obojek začít používat. Než ho ale začnete používat, doporučujeme pejskovi nasadit vypnutý obojek alespoň na 2 dny, aby si na něj zvyknul. 

Výdrž akumulátoru

Aetertek AT-219 má dobíjecí vysílačku i samotný přijímač. V balení je navíc duální nabíječka, takže můžete dobíjet oboje zařízení najednou. Vysílačka i přijímač u AT-219 jsou osazeny Lithium-Ion akumulátorem o kapacitě 450mAh, který se nabije během 2 hodin. Na jedno nabití vydrží vysílačka v provozu až 14 dní a přijímač 2 až 5 dní v pohotovostním režimu. Pokud budete používat časti impulz, výdrž bude razantně nižší. Naopak v případě že používáte jen zvukové upozornění a vibrace, výdrž může být až 5 dní.

 

Časté problémy

Pes štěká a obojek na to neraguje: zřejmně nemáte zapnutý protištěkací mód. Pokud ano, je zapotřebí obojek více upevnit na krk.

Přijímač nejde zapnout: je možné, že je obojek málý nabitý. Pokud jste obojek nabíjeli a i přesto nejde zapnout, je špatný akumulátor.

Obojek má krátký dosah: v případě, že má obojek krátky dosah, může to být způsobeno podmínkami, kde ho používáte. Udávaný dosah je jiný než reálný dosah v terénu, v zástavbě apod. Na dosah má také vliv kapacita nabití baterie. 

Přijímač z ničeho nic pípne: zřejmně budete mít zapnutý protištěkací mód. Je zapotřebí ho vypnout pomocí tlačítka na vysílaačce.

 

 

 

 

Istruktážní video

 

Fotografie

 

 

Hodnocení zákazníky

Více recenzí najdete na Heureka.cz 

 

 

Technické parametry

Dosah obojku

550 metrů

Počet psů

až pro 2 psy

Druh korekce

impuls + vibrace + zvuk

Vodotěsnost

ponořitelný do 1 metru

Nastavení vibrací

1 úroveň

Nastavení zvuku

1 úroveň

Nastavení impulzů

18 úrovní

Protištěkací mód

ano

Displej

LCD podsvícený

Délka obojku

20 až 65 cm

Doba nabíjení vysílače

2 až 4 hodiny

Doba nabíjení přijímače

2 až 4 hodiny

Výdrž vysílače

až 14 dní

Výdrž přijímače

3 až 5 dní

Rozměr přijímače

š.6,5 x v.3 x h.2,3 cm

Rozměr vysílače

š.5 x v.11 x h.3 cm

Hmotnost přijímače

40 gramů

Hmotnost vysílače

70 gramů

Napájení přijímače

dobíjecí akumulátor

Napájení vysílače

dobíjecí akumulátor

Baterie v přijímači

450mAh

Baterie ve vysílači

450mah

Frekvence

433,92 MHz

  

 

Obsah balení

1x Přijímač 
1x Vysílač 
1x Krátké elektrody
1x Dlouhé elektrody 
1x Nastavitelný obojek
2x Akumulátory
1x Nabíječka
1x Poutko na krk 
1x Testovací výbojka 
1x Návod – CZ, SK, PL, EN