Zavolejte nám (Po 9-17, Út 8-16, St 10-18, Čt-Pá 7-15)

Recenze Aetertek AT-218C: dosah 550m, LCD displej, větší výdrž baterie a 100% vodotěsnost

Úplně nový design, větší výdrž baterie, 100% vodotěsnost a zapínání na magnet. To je nový profesionální elektronický výcvikový obojek Aetertek AT-218C s dosahem až 550 metrů a funkcemi - zvuk, vibrace a impuls, který je nastavitelný v 10ti úrovních. AT-218C má ergonomicky tvarovanou vysílačkou, jednoduché ovládání, nabíjecí přijímač i vysílačku a možnost ovládat až 2 psy najednou. Nyní se na tento obojek podíváme zblízka a představíme vám jeho fungování, výhody i nevýhody.

 

Vybalení a přestavení produktu

Obojek Aetertek AT-218C se dodává v černé cestovní taštičce Aetertek. V obsahu balení najdete vysílačku, anténu, nastavitelný obojek o délce 25 až 65cm, přijímač, duální nabíječku (lze nabíjet přijímač i vysílačku najednou), šňůrku na krk, testovací výbojku, sadu elektrod (pro krátkosrsté i dlouhosrsté psy a návod v CZ, SK a PL.

 

Materiál, design a ovládání

Model Aetertek AT-218C je vyroben z kvalitního a tvrzeného plastu, který je odolný proti poškrábání, poškození a je plně vodostěný do hloubky 1m. Přijímač je navíc velmi dobře tvarovaný, dobře přiléhá ke krku psa a jeho nošení mu nedělá problém. Na přijímači najdete dvě elektrody a zdířku po napájení baterie, která je chráněná gumovou krytkou. Přijímač na obojek připevníte jednoduchým provléknutím nylonového řemínku. V přijímači je navíc umístěn magnet, pomocí kterého obojek jednoduše zapnete (viz zapnutí a nastavení). Váha přijímače je pouhých 56 gramů, takže je vhodný i pro malé psy s váhou nad 5kg. Rozměry obojku jsou: šířka 7,5 x výška 4 x hloubka 3,5 cm.  Vysílačka u Aetertek AT-218C je ergonomicky tvarovaná, po stranách má drážkování, takže se velmi dobře drží v ruce. Hlavní výhodou u tohoto modelu jsou velká a tlačítka, která se dobře mačkají. Navíc pro každou funkci (vibrace, zvuk, impuls) je tlačítko zvlášť, což Vám zaručuje snadné a rychlé ovládaní, které je při výcviku psa velmi důležité. Nastavení síly impulzů probíhá pomocí tlačítek na boku vysílačky, které je dostatečně tuhé, takže nemůže dojít k nežádoucímu přenastavení, např. když máte vysílačku v kapse. Další výhodou je možnost zablokování vysílačky. Pokud stisknete boční tlačítka najednou, vysílačka se zablokuje, pokud stisknete znovu, vysílačka se opět odblokuje. Anténa u tohoto modelu je střední velikosti, takže nijak nepřekáží. Vysílačka má podsvícený displej  na kterém máte zobrazené veškeré ukazatele (úroveň impulsů, sílu signálu, počet psů a stav baterie). Přikoupením dalšího přijímače můžete tento model rozšířit pro výcvik dvou psů najednou. Na vysílačce si pak jednoduše přepínáte mezi jednotlivými psy. Vysílačka má šířku 4cm, výšku 13,5cm, hloubku 3cm a její váha je 91 gramů.     

 

Jaké funkce obojek nabízí?

Obojek Aetertek AT-218C disponuje funkcemi vibrace, el. statický impulz a zvuk. Vibrace u Aetertek AT-218C má 1 úroveň, zvukové upozornění 10 úrovní a impuls také 10 úrovní. Pomocí bočních tlačítek na vysílačce můžete sílu impulzu kdykoliv změnit. Velkou výhodou obojků od firmy Aetertek je ovládání a rozdělení tlačítek na každou funkcí zvlášť. Nemusíte nijak přepínat a každá funkce má své tlačítko. Díky tomu je zajištěna pohotová reakce, která je při výcviku psa potřeba. 

 

      

 

Pro jaké psy je vhodný

Přijímač Aeterteku AT-218C váží cca 61 gramů a rozměry jsou: šířka 6,5cm, výška 3,5cm, hloubka 2,5cm. Vzhledem k jeho velikosti doporučujeme sadu i pro menší plemena psů. Co se týče možnosti nastavení síly elektrostatických impulzů v 10-ti úrovních, je obojek vhodný pro všechny psy o hmotnosti od 5 kg až do 90 kg. Pro psy, kteří mají méně než 5kg doporučujeme model Aetertek AT-211D, který je speciálně navržený pro nejmenší psy. Na základě testování lze říci, že první 4 úrovně jsou ideální pro malé a střední psy a poslední úrovně lze použít i na ta největší plemena. Obojek máme ozkoušený i na velkých plemenech jako je: bernský salašnický, vlčák, doga či mastiv.

Vodotěsnost

Elektronický výcvikový obojek Aetertek AT-218C je plně vodotěsný. To znamená, že je odolný proti dešti, sněhu, vlhkosti a také je ponořitelný do 1 metru vody. Je tak ideální volbou pro trénink psů ve vodě nebo extrémních podmínkách (les, bahno). Vysílačka u AT-218C je pouze odolná proti dešti a sněhu. Výrobce uvádí že je obojek vodotěsný a disponuje stupnicí IPX7, což znamená, že je odolný proti vniknutí vody a ponořitelný až do 1 metru po dobu 5ti vteřin. Více o stupnici vodotěsnosti se dozvíte v tomto článku. Sami jsme obojek testovali ve sklenici s vodou po dobu 12 hodin a po vyndání a rozmontování byl obojek naprosto suchý. Pokud by se s ním ale pes potápěl do větší hloubky a po delší dobu, díky vyššímu tlaku by se tam voda dostat mohla. V tomto případě pak doporučujeme obojek potřít vazelínou, aby si zajistila větší odolnost. 

 

 

Dosah obojku a ovládání více psů

Aetertek AT-218C má výrobcem udávaný dosah 550 metrů. S tímto dosahem můžete cvičit psa jak v lese, tak i v zástavbě. Dosah 550 metrů je udávaný na volném prostranstvím se vstyčenou rukou vzhůru a je to testováno v laboratorních podmínkách. Stejně jako u všech rádiově řízených zařízení jde především o rušení. Pokud budete obojek používat mezi zástavbou či v lese, je zapotřebí počítat s nižším dosahem. Více o reálném a udávaném rozsahu, se dočtete v tomto článku. Přikoupením dalšího přijímače můžete sadu rozšířit na ovládání 2 psů najednou. Ovládání více psů je u tohoto modelu velmi jednoduché. Na vysílačce si nepárujete každý z obojků na jeden kanál a pouhým přepnutím pomocí bočního tlačítka na vysílačce si můžete měnit psy. Ovládání je u tohoto typu velmi jednoduché a zvládne ho opravdu každý. Každá funkce má své tlačítko.

Výdrž akumulátoru

Aetertek AT-218C má dobíjecí vysílačku i samotný přijímač. V balení je navíc duální nabíječka, kterou najdete u každého Aetertek obojku, takže můžete dobíjet oboje zařízení najednou. Vysílačka i přijímač u AT-218C jsou osazeny dobíjecím a vyměnitelným Lithium-Ion akumulátorem o kapacitě 650mAh, který se nabije během 2 hodin. Na jedno nabití vydrží vysílačka v provozu až 14 dní. Přijímač je osazen stejnou baterií o kapacitě 650mAh a vydrží 1 až 5 dní. Především záleží na četnosti použití a funkcích které budete využívat. Někomu vydrží obojek 2 dny, někomu i 14 dní. Por větší výdrž doporučujeme obojek i vysílačku po každé vycházce vypnout. 

 

Zapnutí a spárování obojku s vysílačkou

Jako první je zapotřebí nabít obojek i vysílačku. To uděláte pomocí duální nabíječky, díky které nabijete obě zařízení najednou. První nabití by mělo být alespoň 4 hodiny. Ve chvíli kde je obojek i vysílačka plně nabitá, rozsvítí se na obojku modrá ikonka. U vysílačky stačí sledovat stav baterie na displeji. Nyní se společně podíváme na to jak obojek zapnout a nastavit pro správnou funkčnost. Jako první je zapotřebí nasadit anténu na vysílačku. Vysílačku pak zapnete zmáčknutím zároveň dvou bočních tlačítek na vysílačce. Zapínání obojku je také velmi jednoduché, než si to ale "osaháte", může vám to ze začátku dělat menší problémy. Na zadní straně vysílačky a na boční straně přijímače najdete značení v podobě kroužku, pod kterým se schovává magnet na zapínání/vypínání. Stačí přiložit vysílačku i přijímač k sobě, místem kde je vyznačené kolečko a držet u sebe min 5 vteřin. Po 5ti vteřinách obojek vydá zvukový tón a zavibruje. Stejně tak i obojek vypnete. Teď, když už je zařízení zapnuté, na vysílačce si pomocí tlačítka na přepínání psů (boční levé tlačítko) nastavíte kanál číslo 1 a zmáčknete jakékoliv tlačítko (např. zvuk). V tu chvíli obojek zapípá a je spárovaný. Pokud máte 2 obojky, nejprve spárujete jeden obojek a poté až zapněte druhý, na vysílačce nastavte kanál 2 a opět zmáčknete jakékoliv tlačítko (např. zvuk). Na každém kanálu pak budete mít spárovaný jednotlivé obojky.

Otestování funkcí - vibrace, zvuk, impuls

Než začnete obojek používat na psovi, nejdřív otestujte jeho funkčnost. Obojek zapněte, spárujte (viz článek výše) a poté se pusťte do testování. Nejprve zkuste zvukové upozornění (tlačítko zvuk), potom vibrace (tlačítko vibrace) a nakonec impuls. Impuls otestujete tak, že nastavíte na vysílačce sílu impulzu např. 3 a poté přiložíte na elektrody u obojku testovací výbojku. Poté vyšlete signál tlačítkem impuls a v tu chvíli se testovací výbojka rozsvítí. Ideálně doporučujeme otestovat všechny stupně impulzu na sobě, než obojek použijete na psa. Poté co budete používat obojek na psovi, doporučujeme začínat od nejnižšího stupně a postupně přidávat. Na psovi uvidíte kdy reaguje. Měl by se otřást, pohnout hlavou, určitě ale nesmí zakňučet. Pokud pes zaknučí, je to pro něj bolestivé a to je špatně. Psa to má jenom štípnout, ale nemělo by mu to způsobovat bolest. Nyní když máte otestovanou funkčnost můžete obojek začít používat. Než ho ale začnete používat na Vašem pejskovi, doporučuje se ho pejskovi nasadit vypnutý alespoň na 2 dny, aby si na něj navykl.

 

Videorecenze

 

 

Časté problémy

Přijímač nejde zapnout: je možné, že je obojek málo nabitý. Pokud jste obojek nabíjeli a i přesto nejde zapnout, může být špatný akumulátor.

Vysílačka nejde zapnout: v případě, že vysílačka nejde nijak zapnout ani neraguje, doporučujeme provést její restatrt. Na zadní straně vysílačky je malý otvor s tlačítkem, který je zapotřebí zmáčknout např. párátkem a vysílačka se restartuje. Vysílačku poté zapnete stisknutím dvou bočních tlačítek na straně.

Obojek má krátký dosah: v případě, že má obojek krátký dosah, může to být způsobeno podmínkami, kde ho používáte. Udávaný dosah je jiný než reálný dosah v terénu, v zástavbě apod. Na dosah má také vliv kapacita nabití baterie. 

Pes na obojek neraguje: zřejmě máte nastavenou nízkou sílu impulzu, ideálně obojek vyzkoušejte na ruce, zda funguje a vysílá impulzy. Pokud to nechcete zkoušet na ruce, můžete použít testovací výbojku, která je v balení. 

Obojek a vysílačka nejde spárovat: pro správné spárování je potřeba nastavit na vysílačce psa č.1 a přiložit obojek i vysílačku s označením magnetů k sobě a držet po dobu 5ti vteřin. Obojek se poté rozsvítí, pípne a vydá vibraci. Poté zmáčkněte jakékoliv tlačítko 3x za sebou a obojek se spáruje. 

Máte nějaké problém s obojkem? Neváhejte se obrátit na naši infolinku 216 216 106, kde vám naši specialisté poradí.

 

Technické parametry

Dosah obojku

550 metrů

Počet psů

až pro 2 psy

Druh korekce

impuls + vibrace + zvuk 

Vodotěsnost

ponořitelný do 1 metru

Nastavení vibrací

1 úroveň

Nastavení zvuku

10 úrovní

Nastavení impulzů

10 úrovní

Protištěkací mód

ne

Displej

LCD

Délka obojku

20 až 65 cm

Doba nabíjení vysílače

2 až 4 hodiny

Doba nabíjení přijímače

2 až 4 hodiny

Výdrž vysílače

až 14 dní

Výdrž přijímače

3 až 5 dní

Rozměr přijímače

š.6,5 x v.3,5 x h.3 cm

Rozměr vysílače

š.4,6 x v.11 x h.2,5 cm

Hmotnost přijímače

61,3 gramů

Hmotnost vysílače

62,4 gramů

Napájení přijímače

dobíjecí akumulátor

Napájení vysílače

dobíjecí akumulátor

Baterie v přijímači

650 mAh

Baterie ve vysílači

650 mAh

Frekvence

433,92 MHz

 

Recenze obojků Aetertek

Více recenzí najdete na Heureka.cz