Zavolejte nám (Po 9-17, Út 8-16, St 10-18, Čt-Pá 7-15)

Instalace drátu elektronického ohradníku

Chystáte se instalovat elektronický ohradník a chcete se na to připravit? Nebo si nevíte rady s konkrétní situací? Rozepsali jsme pro Vás nejčastější způsoby instalace drátu.

Instalace do země

Drát by měl být veden zhruba 5 cm pod zemí. Pokud ale používáte vertikutátor, je nutné jej umístit hlouběji. Na signálu to ubere pouze nepatrně. 

 

Instalace mezi dlažbu

Občas je potřeba drát táhnout přes vchod, nebo vjezd. V ideálním případě lze drát zatlačit do spáry mezi dlažbou. V horším případě je potřeba vytvořit spáru úhlovou bruskou.

 

Instalace na plot

Drát lze instalovat prakticky na jakýkoliv plot. Nejčastější instalace je na drátěný, ale lze instalovat i na dřevěné ploty.

 

Spojení drátu

Pokud drát nevede v zemi, není potřeba žádné složité spojování. Pouze je nutné zajistit, aby nedošlo k přetržení. Můžete využít například klasickou elektrikářskou čokoládu. Nebo využít naší sadu pro spojení drátu, kterou doporučujeme především při instalaci do země.

  1. Oba dráty na koncích oholíte od izolace, na jeden navlečete smršťovací bužírku
  2. Dráty spojíte spojkou na kabely
  3. Smršťovací bužírku navléknete na spoj a zatavíte zapalovačem
  4. Můžete spojení ještě omotat izolační páskou

 

Další možnosti vedení drátu

Drát lze vést prakticky kdekoliv, problémy způsobují pouze masivnější kusy železa, které signál částečně pohlcuje. Drátěný plot není problém, ale železná traverza v bezprostřední blízkosti může signál pohlcovat. V daném místě tedy bude signál o něco slabší.

Drát může vést také v bytě, kde lze chránit například drahý nábytek.