Zavolejte nám (Po 9-17, Út 8-16, St 10-18, Čt-Pá 7-15)

Jak vybrat domeček, iglů nebo boudu pro psa?

 

  • Nepodceňte výběr správné velikosti. Pejsek by se v pelíšku neměl cítit ztísněně, ani mít kolem sebe příliš mnoho volného prostoru. Uzavřené pelíšky typu iglú jsou vhodné hlavně pro malá a střední plemena.
  • Vybírejte pelíšek s ohledem na povahu a zdravotní stav vašeho pejska. Boudy a kukaně ocení pejsci, kteří se rádi schovávají, jsou bázlivější nebo mají zdravotní potíže a potřebují být v teple. Pokud máte doma akčního hlídače, který má rád přehled o všem, co se doma šustne, zvolte raději otevřený pelíšek nebo praktickou podložku.
  • Myslete také na údržbu pelíšku. Měl by být z materiálu, na kterém se příliš nezachytávají chlupy a který jde snadno očistit, ideálně vyprat v pračce.
  • Máte jasno v tom, kam pelech umístíte? Klidné místo na spaní a odpočinek je pro psy stejně důležité jako pro nás. Pokud uvažujete o studenější místnosti nebo garáži, bude bouda či kukaň tou pravou volbou. Pejska zároveň ochrání před průvanem i hlukem.

 

Podrobný průvodce výběrem domečku

Vybíráte pelíšek pro svého pejska a zaujaly vás pelíšky uzavřeného typu – boudy, iglú, kukaně? Máme pro vás několik užitečných tipů, které se vám při výběru toho pravého domečku budou hodit. Nabídka je pestrá a my vám pomůžeme lépe se v ní zorientovat.

Pes potřebuje vlastní pelíšek nejen proto, abyste ho mohli odkázat „na místo“. Je pro něj důležitý z psychického hlediska, poskytne mu soukromí a dodá pocit klidu a bezpečí. To si váš čtyřnohý kamarád bezpochyby zaslouží.Vyberte pejskovi takový pelíšek, který se pro něj stane příjemným útočištěm, a kdykoli ho „na místo“ pošlete, půjde na něj rád.

Jak ale ze široké nabídky vybrat ten, který bude nejlépe vyhovovat právě vašemu psovi? Posviťme si teď na výběr trochu detailněji. Jako vodítko vám mohou posloužit následující otázky:

  • Jak velkou boudu bude váš pejsek potřebovat?
  • Jaký materiál je vám oběma příjemný?
  • Jak náročná bude péče o čistotu boudy?
  • Kam pelíšek umístit?
  • Jaká je povaha a zdravotní stav vašeho pejska?

 

Velikost domečku je základ

U každého pelíšku v naší nabídce najdete doporučení, zda se hodí pro malá, střední nebo velká plemena. Chceme, aby se pes cítil v boudě příjemně a bezpečně, proto by neměla být příliš těsná, ani zbytečně prostorná. Pozorujte také, v jaké poloze váš pes nejraději odpočívá, a pro jistotu ho změřte krejčovským metrem. Pejsek se musí do pelíšku vejít celý s rezervou cca 10 až 20 cm, aby se mohl pohodlně natáhnout. Pokud máte psy dva a jsou zvyklí spát společně, zvažte pořízení jedné větší boudy pro oba. 

Ať váš pejsek usíná v čistém pelíšku

Buďte ostražití při výběru materiálu, ze kterého je pelech vyroben. Doporučujeme zvolit takový materiál, který je snadno omyvatelný nebo se dá vyprat v pračce. Pokud máte štěňátko nebo psa divočejší povahy, oceníte materiál odolný vůči škrábání a kousání. V měkké kukani s s hřejivými vlastnostmi se bude pejsek cítit příjemně, kožený pelíšek zase snadněji očistíte.

 

Ideální umístění pelíšku u vás doma

S materiálem bude souviset také umístění pelíšku. Výhodou interiérové boudy, kukaně či iglú je, že v nich vašemu pejskovi bude teplo, i když je umístíte do chladnějších koutů domu nebo bytu. Bouda ho ochrání také před průvanem. Pokud bude pelíšek ležet na studené dlažbě, myslete na to, aby měl silné dno, které dostatečně izoluje. Zároveň je pro pejska lepší, když může odpočívat na nerušeném místě, odkud bude mít dobrý výhled. Nechceme ale zevšeobecňovat. Každý pejsek je jiný. A s tím souvisí další důležité kritérium výběru pelíšku: povaha.

 

Vezměte v úvahu psychický i fyzický stav vašeho pejska

Pokud máte pejska, který k odpočinku vyhledává klidná místa pod gaučem, stolem či postelí, uzavřený pelíšek pro něj bude ideální volbou. Stejně tak pro menší plemena psů, ti se obecně rádi schovávají. Pokud si nejste jistí nebo máte pejska krátce a ještě se tak dobře neznáte, přijde vám vhod varianta 2 v 1bouda, která se dá během chvilky předělat na pelíšek bez stříšky.

Kukaně a iglú jsou fajn i ze zdravotních důvodů, protože hlavně malá plemena s krátkýma nohama jsou náchylnější k nastydnutí. Za uzavřený pelíšek vám bude vděčný také pejsek senior, obzvláště pokud trpí bolestmi zad nebo kloubů. V kukani či iglú mu bude příjemně teplo.

Jakou vybrat barvu pelíšku?

U tohoto závěrečného kritéria výběru se nemusíte ohlížet tolik na potřeby pejska, jako na sladění s vaším interiérem. V naší nabídce naleznete pelíšky v mnoha různých barvách a designech. Vyberte pelíšek, který je nejen pohodlný a praktický, ale také lahodící oku lidskému i zvířecímu. Co takhle stylovou červenou boudu nebo béžovo-hnědou pyramidu?

 

Pomoc, mému psovi se v iglú nelíbí!

Není váš pejsek z nového domečku tak nadšený jako vy? Dejte mu dostatek času, aby se s pelíškem seznámil. Potřebuje si přivyknout a patřičně si své nové odpočinkové místo očuchat. Pomůže, když mu dovnitř umístíte oblíbenou hračku, pamlsek nebo deku, ve které často lehává. Zpočátku pejska odměňujte, kdykoli si do pelíšku zaleze. Jistě si k němu brzy najde cestu a stane se pro něj příjemným útočištěm.