Zavolejte nám (Po 9-17, Út 8-16, St 10-18, Čt-Pá 7-15)

Indoor Hunting Feeder: Dávkovač a hračka pro lovecké instinkty vaší kočky

Máte doma kočku? Podpořte její hravost, zabavte ji, když je doma sama a prospějte jí přirozeným způsobem krmení! Jak? Pomocí jednoduchého dávkovače na granule s hračkou. Kočce chované doma dopřeje zážitek z lovu: Indoor Hunting Feeder od Pheobe´s!

Jak vypadá nejlepší domácí kořist pro vaši kočku?

Především to není miska! Kočka potřebuje pohyb a dovádění během lovu, kdy se krmí. Tak to vyhovuje jejím potřebám.

Každý z pěti malých dávkovačů Indoor Hunting Feeder v balení má kapacitu jedné optimální porce pro kočku. Dávkovač má jednoduché plnění praktickou lžičkou, takže příprava je rychlá. Design se inspiruje přirozenou kořistí kočky - myší. Kožíšek na povrchu dávkovače je snímatelný, proto se nemusíte obávat znečištění hračky, snadno ji vyperete.

 


 

 

Instinkty jsou hra: Dopřejte své kočce její milovaný lov!

 

Vysvětlení hledejte v přirozených instinktech kočky. Ta si v přírodě počíhá na kořist, ale její lov připomíná hru. Tím se kočka odlišuje od ostatních šelem.

 

Kočičí hravost souvisí s jejími pudovými instinkty k lovu a krmení. Kočka z přirozenosti loví kromě hladu pro zábavu i k procvičování instinktů. Právě při lovu zaměstná všechny své vynikající smysly. Je velká škoda, nechat je zahálet.

 

Nacházíte také různé úlovky na vašem zápraží apod.? Kočka loví i z jiných důvodů než je hlad. Jde o zábavu, trénink svých schopností, pohybovou aktivitu nebo třeba kořist využije jako odměnu pro svého majitele. Nikdy se proto na svého lovce nezlobte. Jde o  projev přízně!Jak loví kočka?

Kočka “procvičování“ loveckých dovedností miluje. Zlepšuje její bystrost, pohotovost a kondici, které pro svůj život potřebuje. Lovecký úspěch přináší kočkám sebevědomí a zvyšuje jejich celkový optimismus.

 

Svou kořist zavětří dokonalým čichem…vůně je prvním signálem, který vzbudí zvědavost kočky…

 

 

 

Kočičí šelma teď zapojí všechny smysly a plně se soustředí na vypátrání své kořisti…

 

 

 

Kočka číhá jako zkušený lovec. Přikrčí se k zemi a ani se nehne.

 

 

 

Ke kořisti se neslyšně a pomalu plíží, přikrčená u země, přičemž využívá možnosti krytí...

 

 

 

Soustředěně sleduje pohyb kořisti a nalézá nejúčinnější způsob jejího dopadení.

 

 

 

Na svou kořist nakonec zaútočí jediným nečekaným skokem.

 

 

 

Než se ale pustí do jídla, je kočka zvyklá se s kořistí hrát.

 

Hravost při lovu má pro kočku přirozený význam, udržuje ji ve zdravé kondici a dodává optimismus z úspěchu. Proto je potřebné kočce nějakou cestou tuto zábavu dopřát, i když ji chováte v bytě. Lovení hrou je pro ni instinktivním pudem. A my vám dáme typ, jak jí ho pomoci naplnit.Lovecká sezóna začíná i u vás doma!

 

Indoor hunting je chovatelská strategie, která kočce pomáhá rozvíjet a používat přirozený lovecký instinkt postará se o její zdravější kondici. Krmení hrou respektuje přirozenou povahu kočky, kterou si jinak může nahrazovat třeba i nevhodným chováním (ničení nábytku, útočným chováním apod.

 Jak začít s Indoor Hunting?

 1. Vytvořte podmínky! Naplňte “myší” dávkovače oblíbenou stravou vaší kočky. Pro usnadnění zkuste alespoň ze začátku využít pamlsky, nebo skutečně kvalitní granule, které budou vonět čerstvým masem. Vzbudíte v kočce lovecký instinkt a patřičnou zvědavost. Vůně jídla je důležitá!
 2. Zamaskujte kořist! Naplněné “krmítko” vaší kočce po bytě schovejte. Než si zvykne, vyberte jednoduchou schovkou, aby krmivo snadno zavětřila. Úspěch povzbuzuje!
 3. Lovecká sezóna! Máte vše, co potřebujete! Kočka ucítí lákavou vůni a už se snaží odhalit její zdroj. Využívá citlivý čenich k odhalení ukryté kořisti. Zorničky se rozšiřují a kočka s napětím pozoruje sebemenší pohyb. Krčí k zemi, aby se potichu plížila za kořistí. Po jejím dopadení dokáže kořist buď okamžitě usmrtit, nebo si s ní ještě hraje. A takový je i princip Indoor Hunting. Dopřává kočce hru s kořistí. Vaše šelma si s dávkovačem vyhraje podle nálady a pokud dostane hlad, zásobník jedním pohybem vyprázdní. Jídlo je pro kočku odměna!
 4. Kočka není pes! Indoor Hunting vyhovuje kočce nejen jako lovecká hračka, ale uspokojí i její přirozenost spojením krmení s pohybem a hrou. Kočkám krmení v jedné poloze nevyhovuje!
 5. Zbavte se misek! Tímto způsobem se kočka odnaučí jíst z misky, protože dávkovač je pro ni zábavnější. Vaši kočku tak chráníte před obezitou a stimulujete její instinkty. Kočka, která získá možnost pravidelně využívat své přirozené schopnosti je aktivnější v dobré náladě a fyzické kondici. Věnujte proto pozornost zdraví a potřebám vaší kočky!Tipy pro váš Indoor Hunting

 

 • Začátek kočce usnadněte, aby mohla hru pochopit. Ukryjte hračku na místo, kudy často chodí nebo kde může dávkovač snadno “ulovit”.
 • Podpořte zdraví vašeho domácího lovce volbou kvalitních granulí pro kočky nebo zdravých pamlsků. Jejich aroma kočku přirozeně láká.
 • Nachystané dávkovače schovejte doma a ukliďte misky! Kočka bude mít větší motivaci svou kořist objevit.
 • Až si kočka hru osvojí, hledejte náročnější skrýše, abyste mazlíčka motivovali. Kočku to bude bavit. Ráda překonává překážky!
 • Všech 5 dávkovačů představuje dostatečnou celodenní výživu jedné kočky. Jíst častěji za den po menších dávkách má kočka v genetické výbavě, tak ji v tom pomocí Indoor Hunting klidně podpořte!
 • Kočičí misky zavřete do skříně! Indoor Hunting je pro kočku vhodnější a zdravější způsob krmení: lovením a hrou.