Zavolejte nám (Po 9-17, Út 8-16, St 10-18, Čt-Pá 7-15)

Proč doporučujeme nové bonbóny pro psy Natureca? Podpoří zdraví vašeho psa!

Na náš e-shop jsme nově zařadil výživné a lehce stravitelné bonbóny pro psy od Natureca. Respektují všechny požadavky přirozené psí stravy, jsou čistě přírodní a velmi velmi chutné...!

 

 

Jen příroda, žádná chemie

Nejdůležitější předností pamlsků Natureca je jejich přírodní složení, bez obsahu jakékoliv chemie. Mohou za to kvalitní suroviny a dobře vyvážené složení, které nevyžaduje další zpracování chemickou cestou. Díky tomu jsou vysoce chutné a pro psa výživné. Není co dodat. S pamlsky Natureca můžete krmit i BARF!

Bonbóny Natureca jsou vyrobeny z ovčího tuku v několika variantách podle doplňkové složky: s mořskou řasou, lososem nebo česnekem. Každá varianta má 2 velikosti přizpůsobené pro velké nebo malé psy.

 

Ovčí tuk - proč je pro psa vhodný?

Proč v krmivu pro psa uvítáte živočišné složky ze skopového? Hlavně proto, že se jedná o lehce stravitelný a hypoalergenní zdroj živočišných bílkovin (proteinů), který nezpůsobuje potravní alergie a potíže se zažíváním. Tuk ze skopového je bohatý zdroj energie a jako každý živočišný tuk obsahuje esenciální aminokyseliny.

 

Tuk bohatý na energii, vitaminy a nepostradatelné aminokyseliny...

Živočišné tuky jsou nenahraditelným zdrojem esenciálních aminokyselin, které si organismus psa neumí sám vytvářet. Je proto důležité, aby je pejsek přijímal ze stravy. Ovčí tuk je na tyto složky bohatý a patří mezi vysoce výživné druhy. Opatrnost je naopak třeba při obezitě a zvýšeném množství cholesterolu v krvi.

 

Ovčí tuk a energie

Živočišné tuky jsou v první řadě bohatým zdrojem energie pro psa. Proto vašim aktivtním čtyřnožcům nějaký ten pamlsek podávejte. Bude to znát na jeho kondici a optimismu!

 

 

Vitamíny rozpustné v tucích

Ze skopového tuku získá váš chlupáč zdraví prospěšné vitamíny rozpustné pouze v živočišných tucích A, D, E a K.

Vitamin A (vitamin A1 a provitamin A - betakaroten) - příznivě působí na kvalitu zraku, zdraví kůže a sliznic, betakaroten se podílí na krásně zbarvené srsti; jeho nedostatek provází šeroslepost, rohovatění kůže a onemocnění sliznic.

Vitamin D - má významný podíl na stabilitě a vývoji kostí, zdravém chrupu a umožňuje vstřebání vápníku i fosforu, je prevencí nemocí oběhu, předchází vzniku rakoviny a významně podporuje imunitu; nedostatek se projevuje problémovým růstem kostí, kloubními obtížemi, slabou kosterní stavbou a řídnutím kostí, což může mít za následek křivici, následkem je rovněž slabá imunita a časté nachlazení nebo chřipky.

Vitamin E - je významným antioxidantem, účinkuje proti volným radikálům; nedostatek můžete pocítit špatnou funkcí periferních nervů, svaloviny, oční sítnice a snížení imunity.

Vitamin K - upravuje srážlivost krve, výrazně posiluje kosti, podporuje srdeční činnost, funkci jater a ledvin, také působí proti rakovině; nedostatek vitaminu K způsobuje krvácivost a nedostatečnou srážlivost krve, osteoperózu, kornatění tepen.

 

 

 

Živočišné tuky - jediný zdroj esenciálních aminokyselin

Ovčí tuk poskytne psovi také nezbytný příjem esenciálních aminokyselin, které si tělo neumí samo vytvořit. Těchto aminokyselina je 8 (tryptofan, valin, leucin, isoleucin, lysin, fenylalanin, methionin a threonin) a organismus je získá z živočišných tuků. Aminokyseliny jsou nutné pro tvorbu bílkovin v těle, správné funkce orgánů a růst buněk.

Esenciální aminokyseliny proto významně prospívají tělesnému, ale i psychickému zdraví, správné činnosti vnitřních orgánů a růstu svalové tkáně. Kromě toho zabezpečí organismu silnou imunitu, jsou důležité pro správné metabolické procesy v těle, prospívají zdravé kůži a srsti, správnému vývoji nervové soustavy včetně příznivých účinků při depresích (tryptofan).

Dále jsou nezbytné také pro funkci smyslových orgánů, mozkovou činnost a oční sítnici. Prakticky by se dalo říct, že oblast zdraví, kde by tyto aminokyseliny pozitivně neúčinkovaly téměř nenajdete. Jejich příjem je vhodné zvýšit v období stresu, únavy, při snížené imunitě, alergiích, exematických potížích, vypadávání srsti a poruchách metabolismu.Přírodní přísady pro zdraví psa a jejich účinky

 

Ovčí tuk je tedy doplněk stravy pro psy na jedničku. Jak je to s ostatními přísadami? V každém bonbónu pro psy je 95 % ovčího tuku a zbylých 5 % tvoří doplněk výživy. Víte, které se mohou hodit právě pro vašeho pejska?

 

 

  • česnek

V otázkách výživy představuje česnek často odmítanou surovinu, což je velká škoda. Příčinou špatné pověsti česneku je možnost předávkování. Tento argument je ale poněkud úsměvný, pokud si uvědomíte, kolik česneku by pes musel zkonzumovat.

Česnek má na zdraví blahodárný vliv, je to známé přírodní antibiotikum, jeho účinky jsou protizánětlivé, dezinfekční a působí proti parazitům, včetně vnitřních.

 

  • mořská řasa

Jen málo rostlin obsahuje tolik cenných látek jako řasy. Jsou zdrojem širokého spektra vitamínů a bohaté na minerální látky a významné stopové prvky. Jejich účinek poznáte na zdravé kůži a krásné srsti, zdravém chrupu a také podporuje správnou funkci štítné žlázy.

 

 

  • losos

Pamatujete si ještě, co jsme si říkali o esenciálních aminokyselinách? Právě losos (a zejména lososový olej) patří mezi jejich nejvýznamnější zdroje (Omega 3 mastné kyseliny). Navíc představuje dietní součást zdravého jídelníčku. Losos nebo produkty z lososa jsou vysoce účinné při kožních chorobách, špatné kvalitě nebo vypadávání srsti, pro podporu imunity a zažívacích potížích.


Mohlo by se vám hodit: Byliny ve výživě psa

 

 

Jak využít pamlsky pro psy?

Víte jak svého psa odměňovat pamlsky? Bonbóny pro psy Natureca vzhledem ke svému složení představují výbornou odměnu např. během výcviku pejska, ale vhodné jsou i jako výživový doplněk pro podporu zdraví.

 

Doplněk výživy vhodný i pro krmení Barf

Čerstvé a přírodní složení bez chemie nabízí široké spektrum využití pamlsků Natureca. Jsou totiž pro tyto vlastnosti vhodné i při krmení syrovou stravou Barf. Jejich složení vám zároveň umožňuje odměňovat pejska i při potravních alergiích či potížích se zažíváním nebo snížené imunitě.

 

Natureca bonbóny pro psy z ovčího tuku: dávkování a množství

 

Abyste měli opravdu klidné spání, uvádí Natureca doporučená dávkování:

Natureca bonbóny pro psy Maxi - 1 - 3 ks na 20 kg váhy psa / 1 den

Natureca bonbóny pro psy  Mini - 1 - 3 ks na 10 kg váhy psa / 1 den