Zavolejte nám (Po 9-17, Út 8-16, St 10-18, Čt-Pá 7-15)

Péče o psa v zimě: Jaké vybrat granule, oblečky, vitamíny a doplňky stravy?

Každý tvor žijící v pásmu střídavého podnebí se musí pořádně přichystat na zimní období. Chladné období klade vysoké nároky na kvalitu srsti, zásobu energie, dostatečného odpočinku i zdravou  kondici. Ta bezmocnější stvoření, která jsou vyšlechtěna z divokých vlků a šelem v mazlíčky chovatelů bychom měli v zimním období zodpovědně zaopatřit.

Od hlavy k patě..

Abychom si ten přehled zjednodušili, můžeme začít od hlavy až k patě, jen abychom mazlíčkům poskytli vše, co zima ráčí požadovat.

Váš chlupáč bude v zimním období rozhodně měnit srst. Stejně jako měníte kabáty, potřebuje čtyřnohý kamarád podpořit jinou kvalitu srsti, která nejen houstne, ale pozmění i svou podobu. Pozornost si tak zaslouží zvýšený podíl mastných kyselin Omega 3 a 6, který pečuje o zdravou kůži (bez ní není zdravé srsti) a huňatou podsadu hedvábně lesklé srsti. Tyto vzácné složky, jejichž správný poměr jen tak nějaké krmivo nevyladí se bohatě vyskytují v rybím oleji, s největším počtem bodů za ten lososový. Prospívá také posílené imunitě.

 

Když postoupíme o chlup dále, můžeme pohovořit o tom, co vyžaduje nejen chlupáč, který vlivem šlechtění vlastně takový chlupáč není. Ano, řeč je o náhradním kožíšku. Ať už svetříky, mikiny, kvalitní bundy, pláštěnky i třeba softshell, oblečky pro psy rozhodně nejsou jen záležitostí módy. Vhodným oblečením podpoříte své čtyřnohé přátele po stránce optimální termoregulace, vybavíte je do různého počasí i pro běžné denní aktivity. Je dobré chránit psa před promočením, vlhkem a chladem. Samozřejmostí je dbát o zahřátí mazlíčků se sklony k artróze a psích seniorů. Klouby i páteř prochladnutím velmi trpí. Oblečením pro psy také zamezíte prochladnutí svalové hmoty, ke kterému vlivem chladu dochází i při běžné procházce. V případě outdoorového vybavení pro psy volte kvalitní materiály, které nejen zahřejí, ale jsou i prodyšné a disponují kvalitní povrchovou úpravou.V neposlední řadě udrží oblečky pro psy srst suchou a čistou. Znečištění a časté promokání snižuje kvalitu srsti a tím i její termoregulační vlastnosti. Podpořte srst pravidelným kartáčováním a správnou hygienou.

Na dlouhých zimních procházkách dobře poslouží všemožné doplňky, které přímo svítí, nebo je zdobí reflexní prvky. Snížená viditelnost v sychravém počasí i brzké stmívání vás potom nezaskočí a nejen že budete mít vašeho kamaráda pod dohledem, ale orientaci usnadníte také vašemu okolí.

Kdo se v zimních měsících pyšní koženou obuví ví, co dokážou prostředky proti sněhu a zamrzání povrchu s tímto materiálem provést. O kolik více trpí živé tlapky našich chlupáčů? Přípravky proti omrzání a rozpraskání tlapek nejsou jen otázkou komfortu, ale především zdraví. Pokud se ve vašem okolí solí povrch vrchovatou měrou, můžete zvážit i obuv pro psy.

Pozornost si v zimních měsících zaslouží také otázka imunity, kterou podpořte vitamíny a výživovými doplňky. Prospějete celkovému zdraví a kondici psa, snáze porazí nemoc a podpoříte jeho zdravou srst či klouby zatížené mnohonásobně v období chladného počasí.

Spokojený chlupáč v zimě potřebuje: