Pelíšky pro psy a kočky

Jak vybrat pelíšek pro psa?

  • Dejte si záležet na správné velikosti. Aby si pes pelíšek oblíbil, musí se v něm cítit pohodlně a bezpečně. S tím mají co do činění právě rozměry. Zohledněte nejen velikost psa, ale i jeho návyky, například polohu, ve které často a rád spí (stočený do klubíčka nebo natažený). Příliš těsný pelíšek nebude pejskovi vyhovovat, stejně jako příliš veliký.
  • Zohledněte materiál pelíšku, aby byl pohodlný vašemu pejskovi i vám, kteří se o jeho čistotu budete starat. Vyberte takové pelíšky, které jsou snadno pratelné. Plyš je sice roztomilý materiál, ale bude se na něm držet víc chlupů než na koženém pelíšku.
  • Pelíšek, který bude položený na studené podlaze v garáži nebo v předsíni by měl mít silné dno, jež dobře izoluje. Pro starší psy, kteří trpí na bolesti kloubů nebo mají otlaky, vyberte speciální ortopedické matrace. Řešením jsou také pontony.
  • Zamyslete se také nad tvarem a designem psího pelíšku. Některým plemenům bude vyhovovat oválný tvar, jiní pejskové dají přednost například iglú, boudy nebo kukaně.

 Více o výběru pelíškuSouvisející produkty

Je nám líto, ale dle zadaných kritérií nebyly nalezeny žádné položky